Pages

Subscribe:

About

Gs Blogcu

Labels

13 Ocak 2013 Pazar

Arsenal - Manchester City

     Günün ikinci büyük karşılaşması Wenger ile Mancini arasında yaşandı. Her ne kadar EPL hayranı olsak da bu ligde City'nin şampiyonluğa, Arsenal'in ise ilk 4'e girmek için oynuyor olması canımızı yakmıyor değil.

     Maç hakkında fazla birşey söylemeye gerek yok. City'nin hızlı başlayacağı aşikardı fakat onları asıl kurtaran henüz 9. dk da gelen kırmızı kart oldu. Dzeko her ne kadar penaltıyı gole çeviremese de oyunun gidişatında City'nin büyük acantajı hala etkiliydi. Üstelik bununla birlikte Arsenal da pek de günündeymiş gibi görünmüyordu.

     Milner attığı müthiş golle ''Umut Bulut musun mübarek'' dedirterek bizlere Umut'un Sivas'a attığı golü hatırlattı ve City'i öne geçirdi. Daha sonra Dzeko ile rahatlayan City ikinci yarıya daha rahat çıktı. Yılların hocası Wenger ikinci yarıda adeta Mancini'ye senden de takımından da çekinmiyorum dercesine 4-3-2 ye döndürdü takımını, eğer Topçular biraz gününde olabilseydi bu maçı 10 kişi iken de çevirebilirlerdi. Tabii City'nin kaçırdığı pozisyonlarda var fakat maçta da söylendiği gibi City Mancini ile 4 yılda 480milyon pound harcadı 11 oyuncuya 20 milyon pounddan fazla para ödendi bir EPL şampiyonluğu son anda elde edilirken şampiyonlar liginde hala hiçbir başarı yok.

     Liverpool'un eski günlerine dönmesini beklediğimiz gibi City'nin de eski (şeyhsiz) günlerine dönmesini umutla bekliyoruz.

0 yorum:

Yorum Gönder